Tuesday, March 15, 2011

MEETING POINT 3/11 Galeria MANHATTAN 07.04

MEETING POINT
Performance

07.04.2011 godz. 19.00

Galeria MANHATTAN Łódź
ul. Wigury 15 (wejście od Sienkiewicza)
www.galeriamanhattan.pl

wstęp wolny



performerzy:

Piotr Król (Polska) - malarstwo/live painting
Suavas Lewy (Polska) - muzyka/sounds
Lola Silvestro (Argentyna) - ruch/movement
Konrad Szymański (Polska/Holandia) - ruch/movement

Meeting Point to seria spotkań artystów różnych dziedzin sztuki z przestrzenią, czasem, publicznością i sobą nawzajem. Performatywne kompozycje powstające we wspólnym doświadczaniu otoczenia, tworzone są w technice improwizacji i kompozycji w czasie rzeczywistym (instant composition).




Biografie artystów

Piotr Król - urodził się w 1973 roku w Łodzi. W latach 1993 - 1999 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1999 roku w pracowni prof. Ryszarda Hungera, z rysunku w pracowni prof. Jacka Nowotarskiego, a z drzeworytu w pracowni prof. Andrzeja Bartczaka. Jest laureatem Konkursu im. Wł. Strzemińskiego. W 1999 roku otrzymał medal Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Łodzi za cykl drzeworytów. W 2006 roku został zwycięzcą międzynarodowego konkursu „Artysta i jego Dzieło” organizowanego przez „Contemporary Painting”, za obraz "Sprzedawca balonów”. W 2007 roku otrzymał stypendium szkoły fresku w Treglio prowadzonej przez wybitnego, włoskiego malarza Vica Calabro. W 2008 roku jego obraz „Śmierć na Krzyżu” był ikoną wystawy drogi krzyżowej w Bazylice Matki Boskiej w Guadelupe.
„Piotr Król ma, z czego brać siłę. Jego obrazy to cały świat, który trudno podjąć słowem czy jakimkolwiek opisem. Wydaje mi się, że jest to osobowość, którą nazwałbym „ze skraju nocy i dnia". Jest bogaty w niesamowicie ciężkie zadanie, które na drodze swej spiętrzył, by wyrazić wizję świata. Świat zawsze był chory i szaleńcy na pewno dlatego usiłowali go reperować, oddzielając mięso od kości. Dlatego istnieli Szekspir i Rembrandt. Tyle mam refleksji po obejrzeniu kilku obrazów, których Autor, jeśli się nie rozleci za szybko i będzie pracował, to na pewno uchwyci wyżynę i laury. Dobrze żyć w iluzji, za plecami, której być może istnieje prawda. Szczęścia w drodze!" Paweł Jocz, Boulogne, 16 X 2007r.
Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Szwecji, Meksyku, USA i we Włoszech. Artysta mieszka i pracuje w Łodzi.

Suavas Lewy – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista. Skończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia, instrument prowadzący – kontrabas. Współzałożyciel i członek projektów muzycznych: L.A.W (1992) – Hiphop – demo „Padnij na ziemię”, Eko-Tox (1995-97) – thrash-core – demo „Ja człowiek”, Voozel (1999-2001) – post/hc/punk – płyta „Voozel”. Lider działającego od 1995 roku zespołu Prząśniczki, z którym w 2009 roku wydał w Biodro Records świetnie przyjętą m.in. przez Newsweek i Tylko Rock płytę „Pokolenie Wigry 3”. Od lutego 2011 twórca projektu muzycznego PRZ, gdzie wraz z Marcinem „Dzidzią” Zabrockim (Pupupidu/Pogodno) i Piotrem Gwaderą ( BliskoPola/L.Stadt) tworzy pełne improwizacji i awangardowych rozwiązań spektakle muzyczne. Reżyser i scenarzysta własnego amatorskiego zespołu filmowego „Turkot”, filmy – „Terapia” (2000), „Termosferatu” (2001), „Skutki uboczne” (2000), „Prawdziwa historia „Mundzio” (2001) oraz teledyski do utworów zespołu Prząśniczki – „List motywacyjny” „Trupamimipatru”.

Lola Silvestro – performer, tancerka, shiatsu masseur. W Argentynie współpracowała z malarzami Candelaria Silvestro i Fratticelli Roque. Podczas pobytu w Holandii zaangażowała się w pracę z tancerzami tańca współczesnego i tworzeniem wspólnie z muzykami, m. in. w projektach Baila Louca w Holandii, a obecnie w Otwartym Studium Improwizacji. Mieszka w Łodzi. Nauczyciel tanga argentyńskiego.

Konrad Szymański – performer, tancerz, choreograf i fotograf ruchu; absolwent Akademii Tańca w Rotterdamie; założyciel Otwartego Studium Improwizacji; improwizację wykorzystuje jako narzędzie tworzenia i ćwiczenia świadomości ruchu w teatrze sztuk performatywnych. Interesuje się bezpośrednim kontaktem z widzem, tworząc performance uliczny i teatralny w technice kompozycji w czasie rzeczywistym, jak i instalacje multidyscyplinarne.